Nařízení EU o konstrukci elektromechanických svařovacích strojů

Nařízení EU o konstrukci elektromechanických svařovacích strojů

Rádi bychom vás informovali, že nařízení EU 2019/1784 o ekodesignu, týkající se zejména elektromechanických obloukových svařovacích strojů, vstoupí v plném rozsahu v platnost od 1. ledna 2024.
Všichni výrobci svařovacích strojů již nebudou smět prodávat v zemích EU produkty pro obloukové svařování elektromechanickou technologií.
Toto nařízení se netýká bodových svařovacích strojů a nabíječek.
Přestože jsme provedli hluboký proces vyřazování a přeměny tradičních technologických produktů v naší nabídce, stále jsou v současné době k dispozici některé katalogové položky pro trhy mimo EU.
Prodej zákazníkům z EU, kteří si přejí zakoupit tyto stroje pro reexport mimo Evropskou unii, lze provést odchylně s písemným prohlášením zákazníka na faxu, který poskytneme.
Během posledních 10 let bylo úsilí a investice naší společnosti zaměřeny na realizaci strategie založené na technologických inovacích a energetické účinnosti, která plně splňuje požadavky této směrnice.
Logika udržitelného designu a výroby je ve společnosti Telwin realitou a dala vzniknout řadě produktů (jako jsou nové Linear i, Mastermig i, Supermig i a Technomig), které již nahradily ekvivalentní modely transformátorů.
Nařízení se netýká prodejců, kteří mají tyto stroje zatím na skladě!